יוגה לילדים תוכנית העשרה

 
 

יוגה לילדים  -  אלון הגליל , ד.נ. המוביל, מיקוד: 17920

"גרם של תירגול שווה לטונות של תיאוריה"  שיבננדה

תנוחה  נשימה  הרפיה

 יוגה פירושה אחדות. זו שיטה עתיקה וחכמה המובילה את המתרגל לשליטה בגופו ולשלווה ברוחו.

יוגה לבתי ספר

אנו מלמדים בבית הספר שתי תוכניות, האחת לילדי כיתות א' וב' והשניה לכיתות ג'-ו'.
התוכנית הראשונה עונה על צרכי הגיל הרך,מפעילה חושים, פונה לרגש , המדריך הינו מבוגר משמעותי, הינו קשוב וער לצרכים העולים מצד הילדים כקבוצה וכפרטים.
השיעור מתקיים במעגל תומך, בו יושבים כולם על מזרנים, הילדים מרגישים בטחון לבוא לידי ביטוי וכן ללמוד ולהתנסות בחוויות  חדשות. לכל שיעור מבנה קבוע הנפתח בתרגיל קשב ומעבר למזרנים בצורה מדורגת ורגועה, הרפיה - שהייה נינוחה והקשבה לנשימה,
חימום - בתחילת השנה מתורגלים  תגלי חימום  בודדים ובהמשכה מתורגלים רצפי חימום, המכינים את הגוף לביצוע תנוחות היוגה.
לב השיעור- בו נלמדות תנוחות היוגה בדרך סיפורית ומרתקת
משחק חזרה - בו חוזרים הילדים על הנלמד בדרך משחקית.
הרפיה סופית - העצמת שימת הלב וכיוונו לפרטי חלקי הגוף, לתחושות עכשיות  ולדימיון פשוט בליווי מוזיקה מרגיעה. בכך גובר הריכוז ושורים המנוחה והשקט.

-התוכנית השניה -החל מהכיתה ג' אנו פועלים עם תוכנית מותאמת לצרכיהם של ילדי בית הספר היסודי. אנו מדגישים את ההיבט הבין אישי, אנ מרחיבים את האינטראקציות  החברתיות,הדבר בא לידי ביטוי בשיטות ההוראה : באופן בו פונים לילדים, בעומק השיחה, בהגדלת המימד האתגרי.
הילדים מעוניינים לדעת כיצד הדברים פועלים, לדוגמא: כיצד משפיע תרגיל כזה  או אחר על חלק מסויים של הגוף, כיצד האטת קצב הנשימה משפיעה על המחשבה והרגש. לילדים יש חלק בבחירת הנושאים, אנו מעודדים את השיח הפנימי ומקיימים שיחה אודות "מה הרגישו "בתרגיל כזה או אחר בשיעור.
השיעור מתקיימים בחצאי כיתות, כשיעור שבועי.
יוגה בכל בית